Przed każdym znieczuleniem ogólnym wymagane jest przygotowanie zwierzęcia, aby uniknąć niepożądanych komplikacji w trakcie lub po zabiegu.
Wcześniej należy wykonać badania krwi (morfologia i biochemia).
U zwierząt starszych, predysponowanych rasowo, ze słyszalnym szmerem sercowym - zalecamy wykonanie badania echokardiograficznego serca.
Opiekun zwierzęcia przed zabiegiem musi podpisać pisemną zgodę na zabieg - nawet najprostszy, zabieg może nieść ze sobą ryzyko. Ryzyko zabiegu zależy od kondycji i stanu zdrowia pacjenta.
Zostawiając zwierzaka na zabieg bądźcie zawsze dostępni pod telefonem.
10-12 godzinna głodówka - zakaz spożywania pokarmów (aby zapowiedz zachłystowi w trakcie zasypiania lub przy wybudzaniu), niewielka ilość wody do picia powinna być zapewniona. Czas głodówki może być skrócony lub wydłużony indywidualnie w zależności od wykonywanego zabiegu.
Jeśli macie kota wychodzącego koniecznie zabezpieczcie go w domu już dzień wcześniej.
Dzień przed i w dniu zabiegu należy unikać silnego wysiłku fizycznego.
Przed samym zabiegiem wyprowadź psa na krótki spacer aby załatwił swoje potrzeby fizjologiczne!
Ułatwi to przeprowadzenie zabiegu i zapobiegnie niekontrolowanemu oddawaniu kału i moczu w czasie trwania znieczulenia ogólnego.
Kot powinien być przyprowadzony na zabieg zawsze w transporterze gdzie będzie bezpieczny w drodze powrotnej do domu i w poczekalni
Psa prosimy przyprowadzać, ze smyczą, w obroży lub szelkach.
Pacjenci po zabiegu zawsze są monitorowani w szpitalu - dogrzewani, otrzymują płynoterapię, tlenoterapię jeśli jest to wymagane, do momentu wybudzenia są zawsze zaintubowani. Pacjentów wydajemy do domu kiedy są całkowicie wybudzeni z narkozy i stabilni.
W domu, w trakcie pierwszej doby po zabiegu należy zwierzaka pozostawić w ciepłym, spokojnym miejscu. Dogrzewać jeśli jest taka potrzeba. Jedzenie i wodę do picia podajemy w mniejszej ilości, dopiero po kilku godzinach lub następnego dnia (zależności od rodzaju wykonywanego zabiegu).